Особливості магнітно-резонансної томографії
Перевагами МРТ - https://mrt.com.ua/uk/є можливість проведення обстеження в будь-якій площині, відмінна контрастна роздільна здатність м’яких тканин, можливість точного зображення структур нервової системи (головного і спинного мозку) і м’яких тканин в області суглобів. Додаткові прогресивні методи МРТ (дифузія, тензор дифузії, перфузія, магнітозалежна томографія, спектроскопія) значно розширюють можливості диференціальної діагностики, а іноді визначають можливість отримання правильного діагнозу. Парамагнітні контрастні речовини використовуються рідше при МРТ-дослідженнях, ніж при КТ-дослідженнях, призначення яких вирішує рентгенолог безпосередньо під час обстеження. Рішення залежить від клінічної проблеми, звідси важлива роль клінічної інформації про проблеми зі здоров’ям пацієнта. Так само, як і при КТ, МР-зображення, отримані під час обстеження, надсилаються на діагностичний пульт лікаря та в системи архівації зображень PACS, а потім зчитуються рентгенологом, а результати МР-дослідження зберігаються в ІТ-системі – РІС.
Підготовка до МРТОгляд проводиться ЗАВЖДИ за направленням лікаря. Люди з металевими імплантатами або імплантованими механічно, електрично чи магнітно активованими пристроями, такими як кардіостимулятори, нейростимулятори, інсулінові помпи, кохлеарні імплантати тощо, обов’язково зобов’язані повідомити про це персонал лабораторії перед МРТ дослідженням, оскільки відсутність такої інформації може становлять загрозу здоров'ю пацієнта.
Металеві предмети та електронні пристрої, зокрема мобільні телефони, кредитні картки, механічні чи електронні годинники, а також ювелірні вироби чи прикраси з недорогоцінних металів забороняється проносити в кімнату з апаратом МРТ. У сильному магнітному полі ці об’єкти можуть бути знищені або пошкодити пристрій або навіть завдати травми об’єкту чи персоналу.
Усі ліки, які регулярно приймаються у зв’язку з хронічними захворюваннями, захворюваннями серця, епілепсією, астмою тощо, слід прийняти в звичайному режимі в день МРТ-обстеження.
При зверненні на МРТ пацієнту необхідно мати результат рівня КРЕАТИНІНУ в крові (результат дійсний за 1 місяць до МРТ, направлення на обстеження має видавати лікар, який призначає обстеження МРТ).
Пацієнт не повинен приймати їжу приблизно за 2 години до планового МРТ-дослідження (ліки, які пацієнт повинен прийняти в певний час, повинні прийматися як звичайні).
Внутрішньовенне введення парамагнітного контрасту може спричинити побічні ефекти. Алергічні реакції виникають дуже рідко, але пацієнт повинен усвідомлювати ризик.
Людям, які планують пройти обстеження голови, наприклад, МРТ голови, МРТ обличчя, МРТ очних западин, будь ласка, уникайте сильного макіяжу та лаку для волосся.
На обстеження рекомендується одягнути вільний одяг, що не ковзаєметалева фурнітура і всілякі прикраси, особливо блискавки, паєтки і намистини.
Звертаючись на МРТ-діагностичне обстеження, просимо надати медичну документацію (опис і таблички, фотографії) попередніх рентгенологічних, ультразвукових, КТ, МРТ, ендоскопічних досліджень, а також інформаційні картки з лікування в стаціонарі щодо обстежуваної ділянки тіла або всю документацію при онкологічному лікуванні Пацієнти віком до 18 років повинні пройти обстеження в супроводі законного представника (батька або законного представника).
Перед МРТ-дослідженням для ідентифікації пацієнта попросять надати посвідчення особи або інший документ, що посвідчує особу (паспорт, водійські права) з фото. |
НОВИНИ СВІТУ
КОМЕНТУЮТЬ

51339
10
ОПИТУВАННЯ
Кого Ви підтримаєте на наступних виборах президента України
Партнери

Колонка редактора
Шеф-редактор
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ

Остання додана стаття:
Автор: administrator
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
|