Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » В Індії понад 10 паломників загинули і десятки постраждали в тисняві на Кумбха Мела

В Індії понад 10 паломників загинули і десятки постраждали в тисняві на Кумбха Мела

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Світ
В Індії понад 10 паломників загинули і десятки постраждали в тисняві на Кумбха Мела На півночі Індії в місті Праяградж, де 13 січня почалося релігійне свято Маха Кумбха Мела, що проходить раз у шість років, під час ключової події — обмивання паломників у місці злиття річок Джамна і Ганг — відбулася тиснява. У ній загинули щонайменше 15 людей, передає AFP інформацію від неназваного лікаря. BBC News повідомляє про десятки постраждалих. Офіційно інформацію не підтверджено.

Перші повідомлення про подію з'явилися рано-вранці 29 січня за місцевим часом - близько 02:00 мск. За прогнозами індійської влади, обмивання 29 січня мали намір здійснити до 100 млн осіб. Для підходу до води виділили кілька смуг, розділених огорожами. Як випливає з повідомлення The Hindu, одна з огорож під натиском натовпу зламалася, утворилася тиснява.

«Ми приїхали гуртом із 60 осіб на двох автобусах, нас було по дев'ять осіб. Раптом натовп почав тиснути, і ми опинилися в пастці. Багато хто з нас впав, натовп вийшов з-під контролю. <...> Втекти не було можливості, нас тиснули з усіх боків», - розповіла одна з прочан агентству PTI.

Для порятунку людей, як випливає з повідомлення ВВС News, ритуал обмивання тимчасово зупинили. Постраждалих почали доставляти до районної лікарні. Туди ж почали приїжджати родичі постраждалих, високопосадовці та співробітники силових відомств, пише The Hindu. Маха Кумбха Мела триватиме до 26 лютого. Загалом, як очікується, його мають намір відвідати 450 млн людей. Індуїсти вірять, що купання у священній воді очистить їх від гріхів і допоможе отримати спасіння.