Reuters: 16-й пакет санкцій ЄС проти Росії торкнеться алюмінію та консолей для відеоігор
30 січня 2025 05:16
Переглядів: 77
Коментарів: 0
Надрукувати
Reuters повідомляє, що до нового пакету санкцій Європейського союзу проти Москви у зв'язку з вторгненням в Україну буде включено обмеження імпорту російського алюмінію та постачання до Росії контролерів для відеоігор.
Кореспонденти агентства пишуть, що ознайомилися з проектом пропозицій щодо нових санкцій ЄС, який було відправлено членам Євросоюзу у вівторок та обговорення якого розпочнеться у середу.
Цей санкційний пакет ЄС стане вже 16-м з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як передає Reuters, заборона на постачання алюмінієвих сплавів із Росії покликана вдарити по доходах країни, що дозволяє їй вести війну.
Згідно з планом, він поступово вводитиметься протягом року, і в цей період європейська влада дозволить імпорт ще 275 тис. тонн російського алюмінію.
За даними компанії Trade Data Monitor, на які посилається агентство, з січня до листопада 2024 року ЄС імпортував майже 330 тис. тонн російського алюмінію. У 2023 році обсяги імпорту становили понад 500 тис. тонн.
У повідомленні агентства сказано, що під заборону також потраплять поставки до Росії консолей для відеоігор, а також інших подібних пристроїв, таких як контролери для авіасимуляторів і джойстики.
Це пов'язано з тим, що, за даними ЄС, такі контролери можуть використовуватися для керування дронами. Про те, що російські військові використовують ігрові пристрої, цього тижня заявила глава зовнішньої політики та оборони ЄС Кайя Каллас, нагадує Reuters.
Що ще може бути включено до нового пакету за даними агентства:
У списки санкцій можуть включити ще близько 75 суден, в основному танкерів для перевезення енергоносіїв. Санкції вже запроваджено проти 79 судів.
Заходи проти морських портів і аеропортів, які Росія використовує для перевезення дронів і ракет, а також для того, щоб обходити стелю ціни на нафту, запроваджену «великою сімкою».
Обмеження проти «програмного забезпечення, пов'язаного із видобутком нафти та газу».
|