Президент Колумбії назвав дурістю угоду України та США щодо природних ресурсів
27 лютого 2025 06:58
Переглядів: 75
Коментарів: 0
Надрукувати
Президент Колумбії Густаво Петро вважає, що український президент Володимир Зеленський дозволив собою маніпулювати під час обговорення зі США угоди щодо спільної розробки мінеральних ресурсів. Угоду про передачу прибутку від видобутку рідкісноземельних металів він назвав дурістю.
«Вони воюють зі своїми слов'янськими братами і зрештою віддають Україну американцям. Дурість!» — написав пан Петро на своїй сторінці у соціальній мережі Х. За його словами, президент України Зеленський надходить необдумано, даючи європейським країнам маніпулювати собою.
Вашингтон двічі намагався подати Києву угоду щодо рідкісноземельних металів: під час візиту до Києва міністра фінансів США Скотта Бессента та на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Президент Дональд Трамп неодноразово наголошував на тому, що США виділили на допомогу Україні $350 млрд і мають право компенсувати ці кошти за рахунок прибутку від українських корисних копалин.
Напередодні, 25 лютого, газета Financial Times повідомляла, що угода щодо ресурсів, включаючи нафту і газ, все ж таки узгоджена українською та американською сторонами. AFP з посиланням на джерела у Києві писало, що угоду підпишуть у п'ятницю, 28 лютого.
|