Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Чарлі XCX стала тріумфатором BRIT Awards

Чарлі XCX стала тріумфатором BRIT Awards

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Світ
Чарлі XCX стала тріумфатором BRIT Awards На лондонській арені O2 відбулася 45 церемонія вручення нагород Британської асоціації виробників фонограм BRIT Awards. Абсолютною переможницею стала Чарлі XCX (на фото): вона отримала нагороди у номінаціях «Альбом року», «Артист року», «Пісня року» та «Найкращий артист у танцювальній музиці». Чарлі XCX також була відзначена як найкращий сонграйтер, а Ей Джі Кук, який працював над її альбомом "brat", визнаний найкращим продюсером.

Тріумф Чарлі XCX (справжнє ім'я Шарлотта Емма Ейтчісон) був передбачуваним. Вона не тільки записала популярний альбом, але зробила зі своїх пісень цілий рух, під прапори якого стали мільйони дівчат, які святкують свою незалежність і креативний дух. У чому точно складаються цінності руху "brat", мало хто розуміє навіть у самій Англії, на цю тему навіть жартував провідний BRIT Awards Джек Уайтхолл.

Серед реплік коміка знайшлося місце і жартам про зустріч президентів США та України, та й взагалі у розмовній частині церемонії, чи то монологи ведучого, чи мовлення лауреатів, відчувалося подих часу. Поп-музику не відірвано від сьогоднішніх проблем. Чарлі XCX могла пожартувати про те, що в команді її продюсерів (рідкісний випадок!) троє білих гетеросексуальних чоловіків, а Палома Фейт не забула про «божевільних у Білому домі». Представники телекомпанії ITV, що транслювала церемонію, під час церемонії встигли висловити невдоволення прозорим топом Чарлі XCX, на що вона відреагувала, вийшовши за черговою нагородою: «Я чула, тут незадоволені моїми сосками. Хіба ми не живемо в епоху вільного соска?

Були й дві серйозні теми, які пройшли через церемонію, як то кажуть, червоною ниткою. Одна – протест британських майстрів культури проти законодавчого дозволу тренувати штучний інтелект на записах реальних музикантів. За кілька днів BRIT Awards побачив світ альбом із порожніми треками більш ніж тисячі музикантів. Альбом називався "Is This What We Want?" («Це те, чого ми хочемо?»), а в рекламних паузах під час трансляції BRIT Awards виникав слоган: «Не дай ІІ вкрасти нашу музику».

Інша тема, до якої неодноразово зверталися музиканти,— порятунок незалежних концертних майданчиків, молодіжних клубів та музичних шкіл, де народжуються таланти, які за роки отримують BRIT Awards.

З новими артистами у Великій Британії все настільки добре, що цього разу на церемонію не запросили взагалі нікого зі старої гвардії, у ролі ретро виступали Sugababes та 5ive, яким до пенсії ще далеко. У номінації «Найкраща група» темношкірі джазмени Ezra Collective, номіновані також і як найкращі дебютанти, перемогли Coldplay, Bring Me The Horizon і The Cure, а в номінації «Найкращий поп-виконавець» не дуже відома за кордоном Джейд (у минулому учасниця герлз-Бенда) та Little X-Li.

The Cure, герої найгучнішого камбеку 2024 року, програли у всіх номінаціях, де були представлені. Їхній новий альбом представники Британської асоціації виробників фонограм визнали менш важливим, ніж «brat». Серед рок-артистів вони поступилися Сему Фендеру, якого Джек Уайтхолл назвав "Спрінгстіном з Ньюкасла". А Майлза Сміта, темношкірого фолк-виконавця з ямайськими кісками, він назвав «Діланом із Лутона». Вітчизняних аналогів не знайшлося, та й судячи з того, з яким розмахом були поставлені номери Сабрини Карпентер і Тедді Свімса, що залишилися без нагород, при всій своїй просунутості британська музична індустрія все ще дуже залежить від Америки.