Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Білий дім назвав мету призупинення військової допомоги Києву. Хто і за яких умов може її відновити?

Білий дім назвав мету призупинення військової допомоги Києву. Хто і за яких умов може її відновити?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Білий дім назвав мету призупинення військової допомоги Києву. Хто і за яких умов може її відновити? Призупинення військової допомоги Україні потрібне для її перегляду. Про це заявила прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт.

"У Раді національної безпеки мені сказали, що вони призупинили чи переглядають фінансування України... Це пауза для перегляду", - заявила прес-секретар Білого дому. 

4 березня президент США Дональд Трамп наказав призупинити всю військову допомогу Україні. Рішення підтвердили журналістам у Білому домі.

Директива, яка набирає чинності негайно, торкнеться зброї та боєприпасів на суму понад мільярд доларів, що перебувають у тому числі у процесі постачання та на стадії замовлення. Трамп також наказав міністру оборони Піту Хегсету не перенаправляти на Україну зброю та техніку, які вже перебувають на транзитних складах у Польщі.

Також на паузу постануть постачання із запасів Пентагону через Ініціативу з надання допомоги у сфері безпеки в Україні — вона надає кошти, які Київ може використовувати лише для покупки нової військової техніки безпосередньо в американських оборонних компаній.

Рішення про відновлення допомоги може приймати лише Трамп

Тільки президент США Дональд Трамп може вирішити, чи Вашингтон відновлюватиме постачання військової допомоги Україні, підкреслила Левітт.

"Це вирішуватиме президент Трамп. Що я точно знаю, то це те, що він справді має намір укласти мирну угоду щодо України, але, на жаль, поки що виявляється так, що український лідер Володимир Зеленський не бажає говорити про реальну мирну угоду", - додала Керолайн Левітт. 

В американській адміністрації пояснили, що постачання не відновиться, поки Україна «не продемонструє прихильність до переговорів про мир».

Перед цим віце-президент США Джей Ді Венс зазначив, що Вашингтон не вічно фінансуватиме бойові дії в Україні.

У свою чергу президент Росії Володимир Путін заявляв, що спеціальна військова операція, що проводиться в Україні, може завершитися через два місяці, якщо Київ перестане отримувати спонсорські гроші і боєприпаси. У 2014 році він також казав, що США мають припинити постачати Україні зброю, і конфлікт закінчиться за два-три місяці.

США перестали ділитися з Україною розвідданими, але можуть поновити передачу інформації

США перестали ділитися з Україною розвідувальними даними для ударів углиб території Росії далекобійною зброєю. Про це повідомив телеканал Sky News.

Зазначалося, що Сполучені Штати продовжують ділитися зі Збройними силами України (ЗСУ) інформацією для ударів по Російській армії у безпосередній зоні бойових зіткнень.

Директор ЦРУ Джон Реткліф припустив, що США незабаром можуть відновити відправку Україні розвідувальних даних, незважаючи на паузу, що почалася.

"Думаю, у питанні розвідданих та оборонної допомоги пауза, яка дозволила цьому статися, скоро зникне", - зазначив директор ЦРУ Джон Реткліф. 

Реткліф додав, що метою припинення передачі розвідданих, як і військової допомоги Україні, було добитися від Києва слів про готовність до мирного врегулювання конфлікту на умовах, висунутих президентом США Дональдом Трампом.

США відключили для України дані для наведення на цілі ракетних установок HIMARS

США відключили для України дані щодо наведення на цілі ракетних установок HIMARS. Про це повідомив журналіст The Economist Олівер Керол.

"Америка відключила ключову лінію зв'язку для сповіщень о 14:00 за Києвом. До цього – дані про націлювання для HIMARS", - повідомив журналіст The Economist Олівер Керолл.  

Керолл також розповів, що Україна перестала отримувати у реальному часі інформацію про дальні удари.

Український політолог Володимир Фесенко закликав Україну готуватися до жорсткого тиску через стосунки Києва та США.
 
"Не треба чекати, що все буде добре, тиск на Україну продовжиться", - сказав він. Експерт зазначив, що Сполучені Штати можуть використовувати як інструмент тиску призупинення постачання озброєнь.