Дієта після баріатричної операції - як має виглядати харчування після зменшення шлунку?
Як має виглядати
дієта після зменшення шлунка, тобто рукавної гастректомії, і після шунтування
шлунка? Як скласти меню після баріатричної операції, можна прочитати на сайті -
Баріатрична хірургія – що це таке і навіщо вона проводиться?Баріатрична хірургія – це втручання хірурга, спрямоване на підтримку процесу зменшення надлишкової маси тіла у людей з т.зв. патологічне ожиріння, тобто коли ІМТ перевищує 40 кг/м2. В особливих випадках оперують також пацієнтів з меншою масою тіла.
Слід підкреслити, що баріатрична хірургія не є так званим хірургічним втручанням. естетичний, але це вид процедури, яка спрямована на покращення здоров'я пацієнта, полегшення контролю над хворобами, які його турбують, і в кінцевому підсумку покращення якості та тривалості його життя.
Дієта після баріатричної операції та її роль у післяопераційному лікуванніПацієнт, який піддається хірургічному лікуванню ожиріння, отримує рекомендації від центру, де йому проводили операцію, зокрема: спосіб життя, в тому числі дієта, яка дотримується. Окремі етапи розширення меню мають своє особливе значення в процесі ведення хворого. Рідка і напіврідка дієта використовується для забезпечення «свіжої процедури», тоді як м’яка, м’якоподібна або навіть тверда дієта дозволяє поступово вивчати індивідуальну переносимість і переваги пацієнта. Незважаючи на відмінності в дієтичних рекомендаціях між окремими лікувальними центрами, рекомендується використовувати інструкції закладу, який виконував процедуру, і суворо їх дотримуватися. Також не слід комбінувати рекомендації з кількох місць.
Після баріатричної операції першою основною зміною буде зменшення об’єму споживаної їжі. Цей факт пов’язаний з необхідністю конденсувати поживні речовини, включаючи вітаміни та мінерали, у найменшому можливому об’ємі їжі, щоб запобігти дефіциту поживних речовин. Розмір порції залежатиме від типу виконаної операції, а також від індивідуальної переносимості та можливостей кожного пацієнта.
Ще одним важливим принципом буде вивчення правильного складання їжі - відтепер пацієнт повинен переконатися, що кожна з них містить джерело високоякісного білка (не менше 60 г на день), корисних жирів, складних вуглеводів, а також порцію фруктів або овочів у розмірі, відповідному поточній ситуації.
Рекомендується приймати їжу в регулярний час, близько 5 разів на день, ретельно пережовуючи і розжовуючи кожен шматочок (навіть 30-40 разів). Найкраще пити негазовану воду або несолодкий чай приблизно за 20-30 хвилин до або після їжі.
У разі рукавної гастректомії пацієнт може зіткнутися з неприємними симптомами гастроезофагеального рефлюксу. У такій ситуації не рекомендується відразу після їжі лягати або займатися будь-якими великими фізичними навантаженнями, а також вживати окремі продукти, що посилюють рефлюкс (наприклад, гострі страви, смажені страви, страви, що містять сиру цибулю, часник тощо). Після хірургічного втручання (наприклад, шунтування шлунка) так звані можуть з’являтися частіше. демпінг-синдром, тобто набір симптомів, що викликають, серед іншого: сильна тривога, тремтіння тіла та чергування холодного або теплого поту. Щоб уникнути подібної ситуації, рекомендується уникати вживання солодкої та/або дуже жирної їжі.
Як дієта після операції по зменшенню шлунка, так і після його виключення передбачає приведення обсягу споживаних страв до можливостей «нового» травного тракту. Згідно з більшістю джерел, вага одного прийому їжі коливається від 100–150 до 200 г. Цільове значення має бути обрано вашим баріатричним дієтологом.
Дієта після баріатричної операції - етапи розширення менюЗалежно від закладу тривалість окремих етапів розширення дієти може істотно відрізнятися. У цій статті представлені найпоширеніші рекомендації.
Основні кроки щодо розширення дієти після баріатричної операції включають:
Рідку дієту після баріатричної операції починають ще в лікарні і включають вживання чистої води, неміцного чаю або легких бульйонних супів. Його продовжують стільки, скільки рекомендує лікувальний центр, зазвичай ще кілька днів після повернення додому. Вибрані заклади дозволяють модифікувати цей етап шляхом введення напіврідких страв, тобто рідких крем-супів із змішаним нежирним м’ясом, рідких вівсяних пластівців або коктейлю з натуральним йогуртом або молоком (протягом наступних приблизно 2 тижнів).
Введення дієти з кашкоподібною консистенцією дозволяє хворому тягнутися до м’яких сирів, протертих варених овочів або фруктів, більш густих крем-супів, злегка приготованої на пару яєчні або сиру, змішаного з йогуртом. У деяких центрах цей етап рекомендують протягом наступних 4–6 тижнів після операції. Деякі центри дозволяють розширити свій раціон до твердої консистенції вже через 2 тижні після операції. Однак пацієнт повинен отримати належну освіту в цьому плані, навчитися ідеально прикусити і регулярно звертатися до свого баріатричного дієтолога.
Наступним кроком є спроба ввести продукти з твердою консистенцією - поступово, елемент за елементом, починаючи від припущень про легкозасвоювану дієту до повноцінної, т.зв. низький глікемічний індекс, що враховує індивідуально розраховану потребу пацієнта в енергії, макро- і мікроелементах, харчових волокнах.
На всіх етапах розширення дієти після баріатричної операції пацієнт повинен подбати про вибір продуктів найвищої якості. Щоб навчитися правильно складати страви, рекомендується проконсультуватися з дієтологом, бажано з центру, який проводив процедуру.
Дієта після баріатричної операції – прикормПісля будь-якого типу хірургічного втручання правильно підібрані добавки є важливим елементом щоденного раціону, включаючи рекомендоване споживання, серед іншого: полівітамінно-мультімінеральний препарат (містить залізо, фолієву кислоту та вітамін B1), елементарний кальцій, вітамін D3 (не менше 3000 ОД) і вітамін B12 в індивідуально підібраній дозі для підтримки його належного рівня.
Належний догляд за пацієнтом після операції також повинен включати регулярний контроль стану харчування – як частину консультацій та/або діагностичних тестів (наприклад, формула крові, рівень заліза в крові, вітамін B12 тощо). У разі діагностованих недоліків пацієнту може знадобитися використання ліків, а не добавок.
Чого слід уникати після баріатричної операції?Більшість дієтичних рекомендацій після баріатричної хірургії рекомендують уникати надмірного споживання солодощів, солоних закусок, алкоголю, жирних молочних продуктів або м’яса. Насправді багато з них просто зосереджені на навчанні здорового, але раціонального харчування, яке враховує незначні відхилення від заданих припущень. Однак важливо, щоб вони вживалися в помірних кількостях – постійне перевищення встановлених лімітів може призвести до втрати ефекту від проведеної операції.
Баріатрична дієта не є типом дієти, який суттєво ускладнить повсякденне функціонування пацієнта, особливо в сімейному житті. Оперований пацієнт може харчуватися точно так само, як і його близькі, за умови, що їх раціон буде відповідати принципам здорового харчування. Крім раннього післяопераційного періоду, пацієнту не потрібно готувати спеціальні рецепти, що відрізняються від того, що їдять інші члени сім'ї. |
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
КОМЕНТУЮТЬ

19068
0

17491
0

17227
0

17785
0

17473
0

17188
0

17239
0

19002
0

17108
0
Колонка редактора
Шеф-редактор
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ

Остання додана стаття:
ОПИТУВАННЯ
В какой Украине вы предпочли бы жить?
Партнери

Автор: administrator
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
|