Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Закордонні ЗМІ: Навіщо Ізраїль відновив військову операцію в секторі Газа?

Закордонні ЗМІ: Навіщо Ізраїль відновив військову операцію в секторі Газа?

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Закордонні ЗМІ: Навіщо Ізраїль відновив військову операцію в секторі Газа?ЦАХАЛ відновив наземні операції у секторі Газа та розширив контроль до центру так званого гуманітарного коридору Нецарим, який відокремлює північну частину анклаву від південної. У середині січня, коли єврейська держава та «Хамас» досягли мирної угоди, угруповання звільнило 33 ізраїльських полонених в обмін на майже 2 тис. палестинських ув'язнених.  
 
Виведення бійців ЦАХАЛу з коридору Нецарим було однією з умов. Наразі метою Армія оборони Ізраїлю називає збільшення зони безпеки. Проте критики Біньяміна Нетаньяху вважають, що продовження війни йому знадобилося для вирішення особистих проблем. 

Ізраїль заявив, що в середу розпочав обмежену наземну операцію в секторі Газа, проте бойові дії відбуваються поза містами. Вторгнення почалося за кілька днів після закінчення узгодженого сторонами шеститижневого припинення вогню. І це викликає побоювання, що ситуація може повернутись до тотальної війни, пише Bloomberg.

Прем'єр Біньямін Нетаньяху пояснив відновлення військових дій тим, що «Хамас» двічі відмовився звільнити заручників, що залишилися. Зараз у Газі утримуються 59 людей, і, як вважають в Ізраїлі, 24 із них ще живі. Міністр оборони Ісраель Кац у відеозверненні вже попередив, що якщо заручників не буде звільнено, «Ізраїль застосує силу, яку в "Хамасі" ще не бачили». А мешканцям сектора скинули листівки, наказавши знову евакуюватись.

Представник палестинського угруповання заявив агентству Reuters, що якщо Ізраїль перекриє дорогу, якою йдуть постачання гуманітарної допомоги та евакуюють людей, це стане суворим випробуванням для мешканців анклаву і, по суті, посиленням блокади Гази.

Не підтримали новий виток ескалації і в Ізраїлі. Там почалися масові протести проти політики Біньяміна Нетаньяху. Приводом для мітингів стало звільнення голови Служби безпеки країни Ронена Бара. Передбачається, що відставка пов'язана з його участю у розслідуваннях у корупційних справах прем'єр-міністра, зазначає The Times of Israel. Критики побоюються, що Нетаньяху намагається замінити Бара на лояльну йому людину, щоб не тільки закрити справу, але також для зміцнення контролю уряду над органами безпеки країни.

The Washington Post пише, що міжнародні посередники намагаються повернути сторони до мирних угод, у тому числі вони тиснуть на Хамас, вимагаючи піти на поступки. Але керівники бойового руху кажуть, що ізраїльські удари лише зміцнили їх у думці, що заручників слід утримувати. Така політика, як вважають у «Хамасі», убезпечить палестинців від атак Цахала.