Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Конституційний суд Південної Кореї поновив прем'єра на посаді

Конституційний суд Південної Кореї поновив прем'єра на посаді

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Конституційний суд Південної Кореї поновив прем'єра на посадіКонституційний суд Південної Кореї не погодився з доводами Національних зборів та відхилив імпічмент прем'єр-міністра Хан Док Су. 14 грудня 2024 року Хан Док Су став в.о. президента країни, імпічмент йому оголосили за 13 днів.

Як передає «Рёнхап», із восьми суддів Конституційного суду Південної Кореї п'ять проголосували за відхилення імпічменту. Ще двоє підтримали повне відхилення клопотання парламенту.

Адміністрація президента Південної Кореї заявила, що рішення суду доводить факт зловживання повноважень з боку національних зборів. Там додали, що вітають поновлення Хан Док Су на посаді прем'єра та в.о. президента країни.

3 грудня екс-президент Південної Кореї Юн Сок Йоль запровадив військовий стан на території країни. Воно було скасовано наступного дня. 14 грудня Юн Сок Ёлю оголосили імпічмент, за місяць його заарештували. На посаду в.о. президента вступив прем'єр Хан Док Су, проте 27 грудня Національні збори оголосили імпічмент і йому. Причиною стала відмова уряду розглядати законопроекти про розслідування щодо Юн Сок Йоля.