Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » "Люди стали боятися". Трамп пояснив рішення відкласти введення торгових мит для 75 країн

"Люди стали боятися". Трамп пояснив рішення відкласти введення торгових мит для 75 країн

Категорія: Головне, Політика
"Люди стали боятися". Трамп пояснив рішення відкласти введення торгових мит для 75 країн Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пояснив рішення відкласти введення підвищених торгових мит на 90 днів для 75 країн тим, що деякі люди почали впадати в паніку. Про це політик розповів виданню The New York Times.

«Я подумав, що люди почали виходити за межі. Вони стали надто панікуючими. Вони стали трохи боятися», — нарікав політик. Дональд Трамп також назвав «досить похмурою» ситуацію на ринку після його рішення про введення мит.

Відповідаючи на запитання журналіста про свою заяву, що введення мит не відкладатиметься, глава Білого дому сказав: «Треба мати гнучкість. Я міг би сказати — ось стіна, і я збираюся пройти крізь цю стіну, я збираюся пройти крізь неї, незважаючи ні на що», — наголосив політик. Іноді необхідно мати «можливість пройти під стіною, довкола стіни чи через стіну», резюмував Дональд Трамп.

У свою чергу глава Мінфіну США Скотт Бессент пояснив рішення Трампа призупинити дії мит на 90 днів. За його словами, політик дбає про торгівлю та налаштований на індивідуальні угоди. Глава Мінфіну наголосив, що американський лідер «підштовхував» Китай показати, що той «поганий гравець».

Трамп на 90 днів призупинив введення мит щодо десятків країн

У середу, 9 квітня, в соцмережі Truth Social Дональд Трамп написав, що США негайно припиняють запровадження дзеркальних мит щодо понад 75 країн.

"На підставі того факту, що більше 75 країн звернулися до представників США і що ці країни не вжили жодних заходів у відповідь, я санкціонував 90-денну перерву і суттєве зниження взаємного тарифу на цей період у розмірі 10 відсотків, що також набуває чинності негайно", - зазначив Президент США. 

При цьому Трамп оголосив про підвищення тарифів для Китаю до 125 відсотків, звинувативши Пекін у «повазі до світових ринків». Політик також висловив сподівання, що КНР усвідомлює, що часи пограбування США та інших країн більше не є прийнятними.

Важливою умовою для пом'якшення торговельної політики проти Китаю Дональд Трамп називав скасування 34-відсоткових мит щодо американської продукції. У Пекіні не погодилися з цією вимогою і підвищили ставки на імпорт товарів зі США до 84 відсотків. У Міністерстві комерції КНР запевнили, що Китай має намір боротися до кінця у торговельній війні з Вашингтоном.

У СОТ попередили про наслідки поділу світової економіки на два блоки

Поділ світової економіки на два блоки між Сполученими Штатами та Китаєм може призвести до довгострокового скорочення глобального ВВП майже на 7 відсотків. Про це йдеться в опублікованій заяві голови Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеали.

"Занепокоєння викликає потенційна фрагментація світової торгівлі з геополітичних причин. Поділ світової економіки на два блоки може призвести до довгострокового скорочення реального світового ВВП майже на 7 відсотків", - заявив Нгозі Оконджо-Івеала, Глава СОТ. 

За її словами, переорієнтація торгівлі залишається безпосередньою і нагальною загрозою, яка потребує скоординованих глобальних заходів у відповідь. Також у СОТ висловили побоювання, що через мита Дональда Трампа обсяг торгівлі США та Китаю може скоротитися на 80 відсотків. Крім того, негативні макроекономічні наслідки торкнуться не лише Штатів та КНР, а й інших країн, особливо найменш розвинених.

У США почали закуповуватися продуктами через побоювання їх зникнення на тлі мит

Раніше видання The Independent написало, що в Сполучених Штатах почали закуповуватися продуктами через побоювання їх зникнення на тлі введених мит Дональда Трампа. Так, жителі країни почали запасати товари першої необхідності — квасолю, консерви, борошно, продукцію із тривалим терміном придатності. За словами засновника логістичної компанії GCG Маніш Капура, громадян спонукають змітати товари з полиць побоювання, що магазини спорожніють.

У свою чергу, голова Федерального об'єднання німецької зовнішньої та оптової торгівлі (BGA) Дірк Яндур заявив, що імпортні мита на продукцію зі 185 країн, введені адміністрацією Трампа на початку квітня, з великою ймовірністю призведуть до серйозних збоїв у глобальному ланцюжку поставок. Експерт зокрема закликав німців готуватися до ризику товарного дефіциту. Рішення Вашингтона можуть завдати значної шкоди німецькій економіці: від товарного дефіциту до посилення конкуренції з китайськими виробниками, нарік Яндур.

Дональд Трамп підняв торговельні мита для продукції з Євросоюзу до 20 відсотків на початку квітня. Щоб Вашингтон приступив до пом'якшення торговельно-економічної політики, ЄС має вп'ятеро наростити закупівлі зрідженого природного газу (ЗПГ) із США. Сприяти зниженню ставок також може перенесення європейського виробництва на територію Штатів, розповів раніше голова Білого дому.

У відповідь у Європі задумалися про мито до 25 відсотків від митної вартості. Вони торкнуться широкого спектру американської продукції на загальну суму приблизно 22,1 мільярда євро. За підвищення мит проголосували 26 із 27 країн, за винятком Угорщини.