Губернатор Каліфорнії подасть до суду на Трампа за введення Нацгвардії до Лос-Анджелесу
10 червня 2025 13:23
Переглядів: 63
Коментарів: 0
Надрукувати
Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заявив, що подасть до суду на президента США Дональда Трампа через введення військ Національної гвардії до Лос-Анджелеса для придушення протестів. Перед цим губернатор зажадав від президента та глави Пентагону Піта Хегсета відкликати Нацгвардію та надати місцевій владі самостійно розібратися із ситуацією.
"Це саме те, чого хотів Дональд Трамп. Він розпалював пожежі та незаконно ухвалив рішення про федералізацію Національної гвардії. Підписаний ним указ поширюється як на Каліфорнію. Це дозволить йому зробити те саме в будь-якому іншому штаті. Ми подаємо на нього до суду",— написав Гевін Ньюсом у соцмережі X.
6 червня в Лос-Анджелесі спалахнули заворушення через дії Імміграційної та митної служби США, зайнятої за розпорядженням Білого дому упійманням та висилкою нелегалів з країни.
Для придушення заворушень Дональд Трамп розпорядився відправити до міста, яке вважається одним із міст-притулків для мігрантів, 2 тис. бійців Національної гвардії. Влада Каліфорнії, яка підтримує демократів, звинуватила адміністрацію президента США у спробі налякати власних громадян.
|