Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Японія інвестувала перші $36 млрд у США в обмін на зниження мит

Японія інвестувала перші $36 млрд у США в обмін на зниження мит

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Світ

Японія інвестувала перші $36 млрд у США в обмін на зниження митЯпонія та США погодили перший транш інвестицій у межах масштабної торговельної угоди загальною вартістю $550 млрд. Як повідомляє Bloomberg, Токіо профінансує проєкти у сфері енергетики та критично важливих мінералів на суму $36 млрд, щоб уникнути підвищення американських мит.

 

Угода передбачає три ключові проєкти, обрані особисто президентом США Дональдом Трампом. Найбільший із них — будівництво газової електростанції потужністю 9,2 ГВт в Огайо, яке очолить дочірня компанія SoftBank — SB Energy. Вартість проєкту становить $33 млрд, і Трамп назвав його «найбільшим в історії».

 

Другим проєктом стане глибоководний експортний нафтовий термінал GulfLink у Техасі вартістю $2,1 млрд, який забезпечить щорічний експорт нафти на близько $30 млрд. Третій — завод із виробництва синтетичних технічних алмазів у Джорджії за $600 млн, що має стратегічне значення для напівпровідникової та енергетичної галузей.

 

Цей пакет інвестицій дозволив Японії знизити американські мита на свої товари з потенційних 25% до 15%. Токіо має 45 робочих днів для фінансування обраних проєктів, інакше США можуть знову підняти мита або вилучити частину доходів.

 

Угода зміцнює позиції прем’єр-міністра Японії Санае Такаїчі, яка нещодавно здобула перемогу на виборах. 19 березня вона зустрінеться з Трампом у Вашингтоні. Експерти зазначають, що Японія обирає проєкти з низьким ризиком, які відповідають пріоритетам США у сфері енергетичного домінування та технологічної незалежності.

 

Раніше повідомлялося, що Японія планує приєднатися до ініціативи НАТО та постачати Україні боєприпаси.