Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » У Запоріжжі двох агентів рф засудили до 15 років за диверсії та держзраду

У Запоріжжі двох агентів рф засудили до 15 років за диверсії та держзраду

Категорія: Регіон, Кримінал
У Запоріжжі двох агентів рф засудили до 15 років за диверсії та держзрадуУ Запоріжжі суд виніс суворий і безальтернативний вирок двом місцевим мешканцям, які свідомо пішли на співпрацю з російськими спецслужбами та здійснювали диверсійну діяльність проти власної держави. За розгалужений комплекс злочинів — від шпигунства до підпалів стратегічної залізничної інфраструктури — обидва фігуранти проведуть за ґратами найближчі півтора десятка років. Про це офіційно повідомила пресслужба Запорізької обласної прокуратури.

Хронологія зради: від збору координат до диверсій


Як встановило слідство в межах досудового розслідування, кримінальний шлях зрадників розпочався навесні 2025 року. Саме тоді чоловіки через месенджер Telegram ініціативно вийшли на зв'язок із представником держави-агресора. За фінансову винагороду вони погодилися виконувати будь-які ворожі завдання у тилу:


  1. Координати для ударів: На першому етапі агенти займалися класичним шпигунством. Вони вистежували місця дислокації особового складу Сил оборони України та фіксували переміщення важкої військової техніки ЗСУ, передаючи точні геолокації «російському куратору».

  2. Диверсія на залізниці: Згодом завдання стали радикальнішими. Отримавши прямий наказ знерухомити логістичні артерії країни, чоловіки вчинили підпал стратегічного обладнання «Укрзалізниці». Диверсанти спалили релейну шафу на важливій ділянці колії сполученням Сянки-Ужгород. Весь процес підпалу вони детально фіксували на відео, яке згодом відправили куратору як відеозвіт для отримання грошей.

  3. Виготовлення бомби: Фінальним етапом мало стати вчинення терактів із використанням саморобних вибухових пристроїв. Агенти вже розпочали процес кустарного виготовлення вибухівки.

 

Вирок суду та конфіскація майна

 

Завдяки своєчасному та професійному викриттю з боку українських контррозвідників та правоохоронців, зрадники не встигли застосувати смертоносні пристрої та були затримані «на гарячому».

 

Суд повністю підтримав позицію Запорізької обласної прокуратури та визнав обох чоловіків винними у вчиненні злочину, передбаченого статтею про

державну зраду (ст. 111 ККУ). Наступні 15 років вони проведуть у виправній колонії, а все їхнє майно буде офіційно конфісковано на користь держави.

 

Раніше повідомлялося, що у Запоріжжі в результаті плану «Перехоплення» затримали озброєного рецидивіста.