Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Микола ГУЗЕНКО: «Ми робимо все, щоб люди жили краще!»

Микола ГУЗЕНКО: «Ми робимо все, щоб люди жили краще!»

Категорія: Суспільство, Регіон, Агросектор
Микола ГУЗЕНКО: «Ми робимо все, щоб люди жили краще!» Незважаючи на проблеми та труднощі, з якими проходить реформа децентралізації влади в Україні, неможливо не визнати – саме вона дала поштовх для відродження та подальшого розвитку сільскої інфраструктури, ставши каталізатором змін.
 

Але повноваження, передані на місця, небагато варті, якщо у новоствореній громаді немає справжнього господаря – лідера з великим керівним та життєвим досвідом, здатного об’єднати земляків, та направити їх зусилля на вирішення нагальних проблем своєї маленької Батьківщини.

В цьому сенсі Воскресенській (колишній Чапаєвській – ред.) об’єднаній територіальній громаді Пологівського району пощастило. Тому що її очолила саме така людина – сільський голова Микола Гузенко. Сьогодні він – співрозмовник ПОЗИЦІЇ.

 

 

– Громада, якою ви керуєте, була створена в Запорізькій області однією з перших. Розкажіть, як все починалося? Ваші односельці відразу підтримали об’єднання?

 

 

– Безумовно, підтримали… Але розмову, мені здається, треба почати з іншого. Я багато років відпрацював на керівних посадах – був головним інженером, а потім головою колгоспу й директором найпотужнішої агрофірми району – «Батьківщина». В 2006 році став Чапаєвським сільським головою. Всі ці роки я прагнув тільки єдиного – щоб завдяки моїй роботі, люди жили краще. Коли набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», я замислився над тим, чи зможе він реально змінити життя селян. Досить скоро в Чапаєвці з’явилася ініціативна група людей з села Кінські Роздори, які висловили бажання тамтешньої громади об’єднатися з нашим селом. Скажу відверто, коли ми ознайомилися з законом, то сприйняли те, що він пропонував, не дуже серйозно. Та скоро дійшли висновку, що закон є закон, й все одно його треба буде виконувати. Тому почали обговорення на всіх рівнях. Так утворилася наша громада, в яку зараз входять чотири села – Воскресенка, Кінські Роздори, Магедове та Лозове. Все було у суворій відповідності до законодавства, що підтвердили висновки Запорізької облдержадміністрації та рішення обласної ради про створення громади.

 

– З якими труднощами ви зіткнулися на початковому етапі? Чи не виникало проблем з кадровим забезпеченням, з формуванням апарату громади?

 

 

– Негаразди є й зараз… Але не хочу зосереджувати на них увагу. Головне, ми робимо все, щоб люди жили краще! Стосовно кадрів: згідно із законом, як голова, впродовж шести місяців я мав право призначати на ті чи інші посади фахівців, що відповідають кваліфікаційним вимогам. Тому зараз проблема не стоїть гостро. Потім ми об’явили конкурс – на сьогодні залишаються вакантними посади начальника відділу культури, а також завідуючих Воскресенським та Кінськороздорівським Будинками культури.

 

– В якому стані перебуває зараз інфраструктура Воскресенської громади – школи, дитячі садки, фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи), клуби, тощо?

 

 

– Почнемо з освітньої сфери. Після утворення громади до нас перейшли два великих навчально-виховних комплекси. Один в селі Воскресенка, другий – в Кінських Роздорах, а також Воскресенська школа I–II ступенів. У двох НВК близько 80 кваліфікованих педагогів виховують майже 600 дітей. Школа налічує близько 77 учнів. На освіту громадою були виділені численні кошти, що дало можливість виконати великий обсяг роботи. В Воскресенському НВК зробили капітальний ремонт опалювальної и каналізаційної систем, встановили теплоізолюючі вікна, кожен клас підключили до мережі високошвидкісного Інтернету. В Кінськороздорівському НВК, наприклад, у жахливому стані була спортивна зала. Ми повністю виконали її ремонт. В школі також замінили вікна, привели до ладу систему опалення. Також в нас є два дитячих садочки – «Дзвіночок» та «Джерельце». В них створені всі умови для того, щоб малеча зростала в атмосфері любові та турботи. Хочу відзначити, що народжуваність в Воскресенці зараз дуже виросла – в садках не вистачає місць, цей факт дуже тішить. Саме тому ми зробили в НВК додаткові групи – діти віком п’яти-шести років готуються до навчання в першому класі. Тепер про медицину. В кожному з трьох сіл громади є амбулаторія, в Магедові – ФАП. Звичайно, з ними є багато проблем, але я впевнений, все, що ми намітили, буде виконано. А в будинках культури сіл Воскресенка та Кінські Роздори капітальні ремонти вже йдуть. Зараз вони «зачервоніли» новими дахами. Що стосується адміністративних послуг – на території громади працює центр їх надання (ЦНАП), оснащений всім необхідним. Крім того, оновлюється центр села Воскресенка – робиться освітлення, будується православний храм, є комфортна зона відпочинку… Ми з впевненістю дивимось у майбутнє!

 

– Ваша громада є однією з провідних на території Запорізької області по залученню іноземних інвестицій. Розкажіть більш докладно…

 

 

– Воскресенка – єдиний у Пологівському районі населений пункт, який зміг завести й виконати шість іноземних програм! Працювати в проекті ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ми почали з 2008 року. За кошти, що надійшли, змогли зробити багато корисного. А саме: відремонтували водогін та каналізацію, встановили сонячні батареї в одному з дитячих садків, зробили покрівлю на п’ятиповерхівках – в центрі села є невеличкий мікрорайон з них, та багато іншого. Інтенсивна робота в цьому напрямку ведеться й зараз.

– Що повинна зробити держава, щоб децентралізація завершилася успіхом?

– Повернутися обличчям до людей, та прийняти такі закони, якими буде чітко регламентований процес користування землею, в тому числі й тією, що належить об’єднанимгромадам. Все інше, що необхідно для відродження українського села, люди зроблять самі.

 

Олег ВАЛИК, фото Володимира САЛЬНІКОВА

 

 

С фотоотчетом Вы можете ознакомиться здесь