Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Микола ГУЗЕНКО: «Віра – це духовний фундамент життя!»

Микола ГУЗЕНКО: «Віра – це духовний фундамент життя!»

Категорія: Позиція » Статті » Регіон
Микола ГУЗЕНКО: «Віра – це духовний фундамент життя!»«Без Бога ні до порога» – каже народна мудрість. Тішить, що є люди, які розуміють місце віри у нашому житті. І не тільки усвідомлюють це, а й роблять конкретні кроки для того, щоб запалити її вогонь в душах земляків .
 

Днями ПОЗИЦІЯ відвідала Воскресенську сільську громаду Пологівського району. Нагадаємо, вона є однією з шести об’єднаних громад, що першими з’явилися на теренах Запорізької області. До її складу входять чотири населених пункти: села Воскресенка, Кінські Роздори, селища Магедове та Лозове.

 

Говорячи про мету відрядження, зазначимо таке: навряд чи ще в якійсь громаді приділяють таку пильну увагу відродженню духовності на своїй малій Батьківщині.

 

Зусиллями меценатів у Воскресенці будується Свято-Троїцький храм, а в Кінських Роздорах тривають реставраційні роботи із відновлення унікального Спасо-Преображенського храму. Також на свято Трійці відбулось відкриття та освячення Поклонного Хреста при в’їзді у Воскресенку.

 

– Віра – це духовний фундамент, який дає можливість кожному гідно протистояти викликам життя. З давніх-давен так склалося, що саме церква завжди була духовним центром села. Так є й зараз. Відроджуючи ці осередки духовності, ми можемо бути впевнені, що наша громада завжди буде жити повноцінним життям. Користуючись нагодою, хочу щиро подякувати керівництву компанії «Полетехніка» та ТОВ «Агрофірма «Батьківщина», зокрема – Олександру Містюку та Олегу Трубілову за системну допомогу, яку вони надають громаді у вирішенні питань, пов’язаних з нашими храмами. До речі, Поклонний Хрест, встановлений при в’їзді у Воскресенку, освячений на Трійцю, з’явився також за сприяння Олександра Містюка, – розповів ПОЗИЦІЇ голова Воскресенської ОТГ Микола Гузенко.

 

Зрозуміло, ми залюбки скористалися пропозицією голови громади на власні очі побачити все те, про що він нам розповів.

 

Першим пунктом нашого маршруту став майбутній Свято-Троїцький храм. Разом з його настоятелем, протоієреєм Олександром Пащуком, ми оглянули будівництво.

 

Поки будується новий храм, служби проходять в іншому приміщенні. У жовтні 2016 року, в день пам’яті апостола Фоми, відбулося відкриття та освячення діючого храму, яке здійснив правлячий архієрей нашої єпархії, єпископ Бердянський та Приморський Єфрем. Роком раніше був урочисто закладений перший камінь під будівництво Свято-Троїцького храму. В жовтні 2017 року заклали капсулу під вівтар. У цьому році, якщо на те буде воля Божа, плануємо накрити храм куполом. Всі підготовчі роботи вже завершено. Дуже важливо, що керівництво громади разом з небайдужими меценатами Олександром Містюком та Олегом Трубіловим приділяють так багато уваги питанням віри. Їх зусилля не марні. Духовне життя в селі поступово відроджується. Постійно проходять богослужіння, працює невеличка бібліотека, відбуваються заняття у недільній школі та хресні ходи, – поділився отець Олександр.

 

Другим пунктом нашої поїздки стало село Кінські Роздори. Його старовинна «прикраса» – унікальний Спасо-Преображенський храм, який у серпні відсвяткує свій 120-й день народження. Він вистояв у буремні роки революції та Другої світової війни, його навіть хотіли підірвати. Але зрештою із церкви зробили склад отрутохімікатів, який проіснував приблизно чверть століття.

 

– Про необхідність реставрації нашого храму стали голосно казати у роки перебудови. Зусиллями двох колгоспів, що існували тоді у селі Кінські Роздори, вдалося зрушити справу з мертвої точки. Приблизно в той самий час з’явився перший настоятель – отець Дмитро. Можна сказати, що він стояв у витоків реставрації храму. Та вже майже другий рік поспіль у нас є новий настоятель – отець Василь Паш. У 2015 році була створена громада. І саме він звернувся до нашого голови Миколи Гузенка з проханням допомогти у реставрації храму. Дуже допоміг в цьому питанні Олександр Містюк, відгукнулися й місцеві підприємці. Зараз встановлені нові куполи, хрести на яких освятив єпископ Бердянський та Приморський Єфрем. За допомогою піскоструминної обробки з будівлі забирається стара фарба, але яким буде остаточний вигляд храму,поки що не вирішено, – повідомив староста села Кінські Роздори, селищ Магедове та Лозове Сергій Зубенко.

 

Про те, як храм реставрували за радянських часів, ПОЗИЦІЇ розповів колишній голова колгоспу ім. А.О. Жданова Віктор Гавриленко.

– На посаді я почав працювати у 1984 році. Зустрічаюся з людьми, вони кажуть: «Віктор Карпович! У нас в селі є старовинна церква. Давайте зробимо все, щоб її відновити». Я порадився з колегами й ми вирішили – якщо люди хочуть, їм треба допомогти. У 1989 році почали проводити там перші суботники. Потім я підняв це питання на колгоспних зборах і люди мене підтримали. Почали займатися ним і відразу ж зіткнулися з труднощами. Треба було оформлювати документи. У Києві мені заявили, що необхідну документацію будуть робити майже два роки… Але вихід було знайдено. Ми викликали фахівців у Кінські Роздори, вони почали робити документи на місці. Другою проблемою став пошук коштів. Всі господарства Пологівського району, а також небайдужі люди зробили внесок у цю справу. Відновити храм вдалося впродовж приблизно двох років. В 1991 році в ньому відбулося перше богослужіння, – поділився спогадами наш співрозмовник.

 

– Дуже добре, що Спасо-Преображенський храм набуває нового життя, – каже його настоятель ієрей Василь Паш. – Тішить і те, скільки людей долучилися до цієї справи. Та ми все одно будемо раді будь-якій допомозі. У храмі постійно відбуваються богослужіння, дітлахи відвідують недільну школу, віряни приходять до храму… Для мене як для священика це є найвищою нагородою, – підкреслює отець Василь.

 

Підбиваючи підсумки нашої розповіді, хочеться особливо відзначити: те, як у Воскресенській громаді налагоджена співпраця влади з соціально відповідальним бізнесом, є гідним прикладом для наслідування. Тому що, перш за все, виграють від цієї взаємодії люди. І це, безумовно, головне!

 

 

Володимир БУТ, фото Володимира САЛЬНІКОВА

 

Источник Позиция

 

С фотоотчетом Вы можете ознакомиться здесь