Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Асенізатори - багатофункціональні очисні машини

Асенізатори - багатофункціональні очисні машини

Категорія: Регіон, Суспільство
Асенізатори - багатофункціональні очисні машиниАсенізатори – спеціалізована техніка, яка призначена для виконання операцій з видалення різноманітних стоків та очищення вигрібних ям та септиків. Машина застосовується для роботи з рідкими відходами, зокрема з різноманітними домішками.

Асенізатори особливо мають попит в комунальній сфері, але використовуються і в будівництві, їхній модельний ряд широко представлений за посиланням https://machineryline.ua/-/asenizatori--c343.

На будівельному майданчику асенізатори допомагають відкачати воду, що накопичується біля конструкцій будівель і споруд. Також вони застосовуються для очищення рідини котлованів, траншей і технічних заглиблень.

Різновиди, конструкція та оснащення асенізаторів


Основні різновиди асенізаторів:

  1. Звичайні машини. Подібна спецтехніка оснащується насосним обладнанням середньої потужності. Для пересування рідких мас є гнучкі шланги невеликого діаметра.
  2. Мулососи. Відрізняються від стандартних моделей наявністю більш потужних насосів. Вони здатні перекачувати рідкі відходи високої щільності та густоти. В результаті мулососи здатні застосовуватися для очищення зливової каналізації, ставків.
  3. Каналопромивний автомобіль. Спецтехніка додатково оснащується обладнанням з високим тиском для промивання.

За стандартом, в конструкцію асенізаторів входять такі елементи:
 
  • базовий автомобіль;
  • накопичувальний резервуар;
  • вакуумний насос;
  • всмоктувальний шланг;
  • трубопровід;
  • сигнально-запобіжні пристрої.

Асенізатори оснащуються помповим обладнанням. З його допомогою усередині бочки формується розряджене повітря. Саме туди надходять відходи по гофрованому шлангу. У накопичувальній ємності стоїть спеціальний датчик, який відключає двигун, коли рідина наповнює обсяг бочки до певного рівня.

Стандартна довжина шлангів для асенізаторів – 10-15 м. Нерідко вони оснащуються додатковими рукавами. У такому разі довжина шлангів збільшується до 25 м. Роботу асенізатора контролює водій із кабіни. За допомогою кнопок та важелів він запускає функціонування насоса та інші механізми.

Бочка для спецмашини виготовляється із металу. Усередині вона має спеціальне покриття, що запобігає взаємодії матеріалу резервуару та агресивних речовин, що надходять разом із відходами. Зовні ємність забарвлюється в яскравий колір, щоб бути помітною на дорозі для інших учасників руху.

Особливості вибору асенізаторів


При підборі асенізатора звертайте увагу на такі показники спецтехніки:
 
  1. Об'єм накопичувальної ємності. Для збирання рідких відходів зазначені машини обладнуються резервуарами різного об'єму. Деякі моделі мають дві окремі ємності, одна з яких заповнена водою для промивання. Об'єм резервуару може бути різним, від 3 до 15 куб. м.
  2. Робочі показники. Важливими параметрами є максимальна глибина, на якій здатне працювати обладнання. Зазвичай цей показник знаходиться в межах 3-5 м. Також важливі потужність вакуумного насоса та швидкість всмоктування.
  3. Маса та габарити. Це впливає на область застосування техніки, оскільки габаритні моделі неможливо використовувати в обмежених умовах.
  4. Марка шасі. Начіпне обладнання монтується на шасі вантажних автомобілів.

При покупці асенізатора враховується, з якими септиками чи вигрібними ямами йому доведеться працювати. Місткість накопичувальної цистерни повинна відповідати обсягу, який потрібно викачати. Чим менший резервуар спецтехніки, тим дешевшим буде викачування. Для роботи з більшими обсягами вигідніше використовувати місткі цистерни. Це зменшить кількість рейсів, що зменшить вартість виконання робіт.