Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » В Україні росте попит на ремонт фундаментів

В Україні росте попит на ремонт фундаментів

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Суспільство

В Україні росте попит на ремонт фундаментівУтримання багатоквартирного будинку - непросте завдання, а багато керуючих компаній не приділяють цьому належної уваги. При наданні низки послуг вони можуть забути про контроль за станом будинку в цілому, а головне - його основа - фундамент. Що робити, якщо фундамент пошкоджено?


Оцінка стану

Насамперед потрібно визначити реальний стан речей. Так, у разі фундаментів пошкодження можуть бути дрібними і серйозними, і, відповідно, вимагати від керуючої компанії або забудовника ремонту потрібно тільки після перевірки фахівцями. У разі невеликих проблем достатньо часткового ремонту, а от при осіданні чи руйнуванні буде потрібно капітальний ремонт. Ремонт тріщин фундамента та стін в Україні можна замовити в компанії Stati-CAL.

 

Ознаки несправностей та проблем із фундаментом будинку:


  •  тріщини;
  •  щілини;
  •  плитка, що обвалилася, облицювання;
  •  реакція на мороз та інші зовнішні чинники;
  •  осідання ґрунту;
  •  трясіння, нестабільність;
  •  реакція на рух транспорту; будівельні роботи;
  •  часткове руйнування.


Найчастішою причиною проблем із фундаментом є зміна гідрологічної та фізико-механічної стабільності ґрунту, на якому він стоїть. Але при сучасному методі ведення будівництва винний може бути як сам забудовник, який порушив процедуру зведення фундаменту, так і сусідні будівлі, під час будівництва яких реакція пішла на найближчі споруди.

 

Обвалення не завжди говорить про проблеми з основою будинку, а от якщо при перевірці інспекція виявить руйнування цементної шуби будівлі, то тут мова може йти вже не про капітальний ремонт, а про аварійність будівлі.


Ремонт

Керуючі компанії за рахунок коштів, що збираються на капітальний ремонт будинків, зобов'язані періодично перевіряти фундамент та приводити його до належного стану. При дрібному ремонті вистачить замазати щілини, а ось капітальний ремонт обійдеться дорожче та займе більше часу.

 

Щоб переконатися як виконані роботи, потрібно запам'ятати основні правила їх проведення:

1. Зовнішнє покриття потрібно ретельно відбити - якщо під шаром цементу, каменю чи цегли залишиться повітря, фундамент може почати руйнуватися;

2. Очистити поверхню від сміття та пилу;

3. Покрити шаром ґрунтовки;

4. Дати ґрунтовці висохнути;

 

5. Установка будівельної сітки (комірки 2х2 см), закріплення її на фундаменті;

6. Нанести шар цементу та вирівняти;

7. Зовнішнє оздоблення на вибір.

 

За чий рахунок бенкет?

Комунальні служби завжди беруть із мешканців багатоквартирних будинків гроші, призначені для фонду капітального ремонту. На них, відповідно до графіка, проводиться ремонт у під'їздах, оновлення ліфтів, вхідних дверей, домофону, а також капітальний ремонт будинку.


За законом входить туди і ремонт фундаменту: від ліквідації тріщин та вирівнювання стін до оновлення гідроізоляції, від перевірки стійкості ґрунту до посилення основи будинку, щоб уникнути руйнування. Але деякі компанії не роблять ремонту і вимагають кошти на нього у мешканців або зовсім ігнорують проблему.

 

Закон пропонує три шляхи вирішення:

1. Колективне звернення до керуючої компанії та міської адміністрації від усіх мешканців будинку – відповідь повинна надійти протягом 15 днів;

2. У разі відмови з боку КК - колективна скарга до міської житлової інспекції з додатком звернення, яке раніше було направлено комунальним службам;

3. Розгляд у суді шляхом подання колективного позову про відшкодування моральної шкоди.

Іноді комунальні служби після початкової відмови погоджуються провести ремонт – загроза подання позову до суду є сильним чинником.