Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Провокаційна дипломатія Вашингтона: Тайвань – лише привід для розмови

Провокаційна дипломатія Вашингтона: Тайвань – лише привід для розмови

Категорія: Позиція » Статті » Політика
Провокаційна дипломатія Вашингтона: Тайвань – лише привід для розмовиОстанніми тижнями світовий інформаційний простір заповнений повідомленнями щодо можливого візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань. Багато хто роздмухував тезу про початок війни між американцями та Китаєм, який всіляко пручається візитам іноземних осіб на цей острів.
 
Власне, сам Вашингтон вустами Пелосі і спровокував цю ситуацію: тільки-но вона заявила про свої наміри відвідати Тайвань, як здійнялася буря. У Пекіні навіть погрожували «відповідною реакцією», під якою дехто зрозумів, що літак з американською чиновницею взагалі можуть збити. І така істерія нагніталася досить тривалий час.
 
Але, на наш погляд, все, що відбувається - лише дипломатичні ігри. Кілька місяців у Вашингтоні обговорюють можливість вести більш зважену політику відносно Китаю. Світ змінюється, а з ним – і геополітичний вимір сучасності. А якщо США зуміють таки налагодити відносини з Пекіном, вони матимуть шанс приструнити інших крупних гравців – РФ, наприклад.

Відповідно, провокація з Тайванем, який Джо Байден обіцяв «захищати» в разі нападу КНР, відіграли свою роль у зрушенні перемовин з мертвої точки. Тобто це виявилося не так вже й складно. Тепер Пекіну слід визначатися щодо своїх подальших взаємин із Вашингтоном.
 
Хіба що китайська сторона дипломатичну провокацію прийме за реальну загрозу – такого варіанту теж не можна відкидати. Тому чекаємо, що принесе нам сьогоднішній день, коли Пелосі нібито має зазирнути на Тайвань.

Максим КОРОБЕЦЬ