Sabah: Туреччина має намір повністю відмовитися від постачання газу до 2030 року
30 січня 2023 09:54
Переглядів: 251
Коментарів: 0
Надрукувати
Туреччина планує повністю позбавитися залежності від імпорту газу до 2030 року. Такі терміни назвав директор Турецької нафтової корпорації (TPAO) Меліх Хан Більгін, пише газета Sabah.
За його словами, відмова від постачання палива допоможе Туреччині вирішити проблему дефіциту федерального бюджету.
«2022 року Туреччина має дефіцит у розмірі приблизно 90-100 мільярдів доларів щодо імпорту енергоносіїв. За місяць дефіцит становить 8-9 мільярдів доларів. Ми намагаємося закрити його», - розповів про намір влади Більгін.
Набути незалежності від імпорту природного газу Туреччина може за рахунок великих запасів палива в Чорному морі — країна може видобувати знайдений газ протягом 30-40 років. На першому етапі планується виробляти 10 мільйонів кубометрів на добу, що дозволить замістити 10 відсотків загального споживання.
Таким чином держава зможе заощаджувати один мільярд доларів на місяць — витрати скоротяться з 9 мільярдів до 8 мільярдів доларів.
Нині одним із головних постачальників газу до Туреччини залишається Росія, на яку припадає 44 відсотки поставок у країну, заявляв раніше міністр енергетики та природних ресурсів країни Фатіх Донмез. Це також підтверджують митні дані країн-імпортерів, згідно з якими на початок 2023 року Туреччина є найбільшим покупцем газу після Євросоюзу.
Паливо надходить у країну газопроводами «Блакитний потік» та «Турецький потік». Потужності, призначені для турецьких споживачів (одна гілка «Турецького потоку» служить для поставок на південь Європи), дозволяють поставити до 33 мільярдів кубометрів на рік.
|