Газові конвекційні котли: що це таке і який принцип їхньої роботи
Газові конденсаційні котли опалення – це класична проста конструкція, де газовий пальник спалює газ, нагріваючи теплообмінник з теплоносієм, що знаходиться над нею, теплоносій циркулює по системі опалення і віддає тепло. По суті це звичайні, прості, всім відомі газові котли. Вони можуть бути як підлоговими, так і настінними, одноконтурними та двоконтурними, мати відкриту або закриту камеру згоряння.
Основним недоліком такої конструкції є межа ефективності. Більшість сучасних конвекційних котлів мають ККД в межах 88-92%, а моделі з найвищим ККД 93-94,5% є не завжди виправданими з фінансової точки зору, адже при прирості всього в 2% вони мають набагато складнішу конструкцію і коштують у 1,5-2 рази дорожче. Але навіть за таких високих для конвекційних котлів показників більша частина тепла з камери згоряння йде через димохід і залишається незадіяною. Температура газів, що відходять, часто досягає 70-80-90°C.
Крім того, маловідомим до покупки, але несподіваним і частим недоліком під час експлуатації є утворення димаря конденсату. Зазвичай він утворюється при низькотемпературному режимі опалення, коли температура газів, що відходять через димар падає нижче 50-60°C, особливо, якщо відведення газів проводиться через традиційний, вертикальний димохід, при проектуванні якого часто допускаються відхилення від ДБН.
Утворення конденсату в даному випадку означає не просто рідину, а суміш серйозних кислот, що скорочують термін служби димоходу та теплообмінника котла (при попаданні всередину).
На коаксіальному димарі, незалежно від температурного режиму опалення, при вуличній температурі нижче -15°C, часто утворюється льоду, яка звужує або повністю перекриває відведення продуктів згоряння, внаслідок чого котел припиняє горіння, автоматика вибиває відповідну помилку. Переваги і недолікиПереваги:
Недоліки:
Відмінності конденсаційних газових котлів від конвекційнихКонденсаційні газові котли відрізняються від конвекційних лише складнішим принципом акумуляції тепла. Конденсаційні моделі мають ту саму конструкцію, але з ще одним додатковим теплообмінником. Після спалювання продукти згоряння проходять триваліший шлях відведення, в якому охолоджуються до точки роси. Утворюється конденсат, який осідає на додатковому теплообміннику і віддає йому (а значить і теплоносію, що циркулює в ньому) невикористану раніше теплову енергію. Звідси і відповідна назва – конденсаційні – конденсату, що акумулюють тепло конденсату відхідних газів.
Таким чином, температура відведених продуктів згоряння практично дорівнює атмосферній (зазвичай 25-40 ° C проти 60-90 ° C у конвекційних моделей). ККД конденсаційних моделей зазвичай у межах 103-115%, що передбачає в середньому на 15-25% меншу витрату газу. Якщо перерахувати показники і конвекційних, і конденсаційних не за нижчою (як це прийнято), а за вищою теплотою згоряння (включаючи теплоту водяної пари, що конденсує), то ККД звичайних газових котлів буде в межах 80-85%, а конденсаційних – 92-98% що є істотною перевагою.
Вихлоп конденсаційних моделей екологічніший, на оголов'ї димоходу, через нижчу різницю температур відхідних газів і атмосфери, більше не утворюється конденсат. У всіх моделей виключно закрита камера згоряння та коаксіальний димар, що передбачає нижчі вимоги до приміщення та спрощений монтаж; але вартість конденсаційників у 2-3 рази вища Є ще один істотний недолік – необхідність у відведенні конденсату. Як уже говорилося, це не просто нейтральна рідина, а сильна кислота, яку потрібно грамотно відводити. Зливати кислоту безпосередньо в каналізацію не можна, перед цим її потрібно розбавити у пропорції 10:1, а краще 25:1.
Конденсат необхідно нейтралізувати і при зливі в септик, робиться це за допомогою локальної очисної станції – пластикового резервуара з наповнювачам, що нейтралізують. Згідно з відгуками власників, за добу під час роботи котла потужністю 18-24 кВт утворюється 25-40 л конденсату.
Якщо зацікавились і плануєте придбати котел газовий конвекційний, найкраще за все це зробити буде на сайті інтернет-магазину «Тепловик» - https://teplovik.net/ua. |
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
КОМЕНТУЮТЬ
А ЗАВТРА ЗАКОНЧИЛАСЬ ВОЙНА
15015
0
ЯДРЕНОЕ УТРО
13988
0
ЗИГЗАГИ ИСТОРИИ
13826
0
КОГДА ЗАКОНЧИТСЯ ВОЙНА?
14243
0
НАША ИСТОРИЯ-ЗАБУДЬТЕ!
14235
0
ФАКТОР БЕЛАРУСИ
13754
0
БОЯТСЯ НЕ УСПЕТЬ?
13872
0
НУ, ПОДУМАЕШЬ, УКОЛ!
15141
0
ЗА КУЛИСАМИ ВОЙНЫ
13871
0
Колонка редактора
Шеф-редактор
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Остання додана стаття:
ОПИТУВАННЯ
В какой Украине вы предпочли бы жить?
Партнери
Автор: administrator
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
|