Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Байден оголосив про остаточну угоду щодо стелі держборгу

Байден оголосив про остаточну угоду щодо стелі держборгу

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
Байден оголосив про остаточну угоду щодо стелі держборгуПрезидент США Джо Байден і речник Палати представників Конгресу Кевін Маккарті досягли остаточної угоди щодо стелі держборгу. Американський лідер заявив про запобігання дефолту. Опубліковано законопроект про угоду.
 
"Гарні новини. Угода запобігає найгіршій із можливих криз — дефолту, який міг статися вперше в історії нашої країни", — сказав Байден журналістам.

Президент закликав обидві палати Конгресу об'єднатися для якнайшвидшого ухвалення закону. "Ми зі спікером ясно давали зрозуміти з самого початку, що двопартійна угода - це єдиний шлях для руху вперед", - додав він.

Угода передбачає підвищення держборгу до 2025 року. Як пише AP, центральне місце в угоді займає дворічна бюджетна угода. Воно передбачає, загалом, збереження витрат на колишньому рівні у 2024 році з можливістю їхнього збільшення на оборону та на ветеранів. 2025 року рівень витрат буде збільшено на 1%.

Мінфін очікує, що якщо Конгрес не підвищить держборг, США не зможуть заплатити за зобов'язанням вже 5 червня. Міністр Джанет Єллен заявляла про ризик дефолту. Переговори між Білим домом та Республіканською партією, яка контролює Палату представників у Конгресі, тривали кілька тижнів. Розбіжності стосувалися скорочення бюджетних видатків, на якому наполягали республіканці. Пан Байден і Маккарті досягли принципових домовленостей у суботу, 27 травня.