Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » "Помовчи, маленька людина". Ілон Маск вступив у суперечку з главою МЗС Польщі через Starlink

"Помовчи, маленька людина". Ілон Маск вступив у суперечку з главою МЗС Польщі через Starlink

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
"Помовчи, маленька людина". Ілон Маск вступив у суперечку з главою МЗС Польщі через Starlink Ілон Маск публічно образив міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, вступивши з ним у суперечку на платформі X. Приводом стала дискусія про можливе відключення супутникового сервісу Starlink в Україні.

У відповідь на побоювання Сікорського, Маск написав: Be quiet, small man (Помовчи, маленька людина). При цьому мільярдер додав, що Польща покриває лише невелику частину видатків, а альтернатив Starlink немає.

Сікорський, у свою чергу, раніше заявив, що Польща щорічно виплачує близько 50 мільйонів доларів за використання Starlink на користь України. Він наголосив, що Варшава змушена буде шукати альтернативи, якщо Starlink перестане бути надійним партнером.

На тлі занепокоєння Києва після припинення американської військової допомоги та передачі розвідданих, Маск заявив, що Starlink продовжить працювати в Україні.

«Незалежно від того, наскільки я не погоджуюся з українською політикою, Starlink ніколи не буде відключений. Ця система ніколи не використовуватиметься як інструмент для тиску», — зазначив Маск.

Starlink став ключовим інструментом для забезпечення зв'язку на фронті, особливо у віддалених районах. Після початку російського вторгнення у лютому 2022 року Маск надав Україні доступ до системи.