Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » США та Росія провели обмін ув'язненими - Wall Street Journal

США та Росія провели обмін ув'язненими - Wall Street Journal

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика
США та Росія провели обмін ув'язненими - Wall Street Journal Як повідомляє Wall Street Journal, обмін відбувся вранці в четвер в Абу-Дабі. Обмін відбувся в аеропорту.

Росія передала Ксенію Кареліну, громадянку США та Росії, яку було засуджено минулого року, її засудили до 12 років колонії у справі про донат українського фонду.

В обмін США передали Артура Петрова, громадянина Німеччини та Росії, який був заарештований у 2023 році на Кіпрі на запит Сполучених Штатів за звинуваченням у незаконному експорті до Росії американської електроніки.

За даними видання, обмін готував директор ЦРУ Джон Реткліфф та високопоставлений представник російської розвідки. Про це Wall Street Journal сказало джерело в ЦРУ, яке звернуло увагу на розширення контактів спецслужб двох країн.

Як пише видання, Реткліфф був присутній під час обміну в аеропорту столиці Саудівської Аравії. Він сказав, що президент Дональд Трамп повернув додому ще одного незаконно затриманого громадянина США із Росії.

Джерела видання стверджують, що раніше Реткліфф кілька разів розмовляв телефоном з головою ФСБ Олександром Бортниковим, а також з керівником СЗР ​​Сергієм Наришкіним.

Свердловський облсуд у серпні минулого року визнав громадянку Росії та США Ксенію Хавана (Кареліну) винною за звинуваченням у держзраді — за пожертву в 51,8 долара в український благодійний фонд, який діє у США. Вона отримала 12 років позбавлення волі. Розгляд справи відбувався у закритому режимі.