Радіаційне забруднення в Ірані після удару Ізраїлю
14 червня 2025 11:38
Переглядів: 179
Коментарів: 0
Надрукувати
Після удару Ізраїлю по ядерному об’єкту в Натанзі в Ірані виявлено радіаційне та хімічне забруднення. За даними МАГАТЕ, знищено надземну частину заводу зі збагачення урану до 60%, всередині зафіксовано витік, але ситуацію можливо контролювати.
Іранський представник заявив, що забруднення мінімальне та не несе загрози навколишньому середовищу. Основна частина об’єкта залишилася неушкодженою, оскільки розташована під землею.
Азербайджан, реагуючи на інцидент, проводить перевірку радіаційного фону на кордоні з Іраном. Експерти сканують транспорт та повітря на наявність радіоактивних частинок. МАГАТЕ готове відправити місію для оцінки безпеки об’єкта.
|