Україна вперше завдала удару по Росії ракетами ATACMS — Генштаб підтвердив
«Збройні Сили України успішно застосували тактичні ракетні комплекси ATACMS для нанесення точкового удару по військових об'єктах на території Росії. Це є знаковою подією, яка підкреслює непохитну відданість України своїй суверенності», — йдеться в офіційному повідомленні Генштабу.
Уточнення щодо конкретного часу, місця або типу уражених цілей наразі не розголошуються. Водночас у Генштабі наголосили, що застосування далекобійних засобів ураження, зокрема ATACMS, буде продовжено.
📌 Контекст: позиція США
У вересні 2025 року видання The Wall Street Journal повідомляло, що президент США Дональд Трамп під час зустрічі з Володимиром Зеленським заявив про готовність зняти обмеження на використання американської зброї для ударів по території РФ. Хоча формального рішення не оприлюднювали, нинішній удар свідчить про зміну підходу до підтримки України.
🔍 Що таке ATACMS?
ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американські тактичні ракети з дальністю до 300 км, здатні вражати склади боєприпасів, командні пункти, аеродроми та інші стратегічні об’єкти. Вони запускаються з платформ HIMARS і мають високу точність та потужну бойову частину. 📈 Значення удару
Цей удар демонструє нову фазу у війні — Україна отримала можливість завдавати точкових ударів по тилових об’єктах РФ, що може суттєво вплинути на логістику та командні структури ворога. Це також сигналізує про зростання довіри з боку західних партнерів і готовність до ескалації у відповідь на агресію.
|
ОПИТУВАННЯ
Кого Ви підтримаєте на наступних виборах президента України
Партнери
Колонка редактора
Шеф-редактор
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Сергій ЗНАМЕНСЬКИЙ
Остання додана стаття:
|
Автор: administrator
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
|

Запоріжжя під ранковим обстрілом: загинула жінка