Реєстрація    Увійти
Авторизація
» » » » Пісторіус обережно оцінив можливість розгортання європейських військ в Україні

Пісторіус обережно оцінив можливість розгортання європейських військ в Україні

Категорія: Позиція » Новини Позиція » Політика

Пісторіус обережно оцінив можливість розгортання європейських військ в УкраїніМіністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив стриману позицію щодо можливої ролі європейських військ в Україні. Він зазначив, що багато залежатиме від дій президента Росії Владіміра Путіна.

 

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на агентство DPA.

 

Пісторіус заявив, що загалом підтримує ідею розгортання європейських сил, але наголосив на низці невирішених питань. Зокрема, чи потребуватиме участь німецьких військових схвалення парламенту, а також хто здійснюватиме командування і контроль над операціями.

 

«Європейці природно беруть на себе зобов’язання розділити відповідальність і брати участь у переговорах щодо подальшого розвитку подій», — сказав глава Міноборони ФРН.

 

Він додав, що конкретний внесок Бундесверу стане зрозумілим лише після того, як Путін визначить свої подальші кроки.


Його коментарі пролунали після зустрічі європейських лідерів у Берліні, де було запропоновано створити сили захисту для забезпечення можливого перемир’я в Україні. У спільній заяві йшлося, що європейські війська за підтримки США мають допомагати Збройним силам України та гарантувати безпеку повітряного і морського простору.

 

Президент України Володимир Зеленський раніше повідомив про «серйозний рух вперед» у переговорах щодо гарантій безпеки та зазначив, що перший драфт проєкту виглядає перспективно. 

 

Раніше повідомлялося, що Ціни на російську нафту впали до рекордного мінімуму з початку війни.